Prawnicy, radcy i adwokaci - o prawie - Nasze prawo

kancelaria prawnicza Katowice

Studia prawnicze – podstawowe informacje


Osoba tuż po maturze z pewnością zastanawia się nad tym, jakie studia wybrać. Niestety jeśli dzieje się to właśnie już po maturze, to jest za późno na wybranie studiów prawniczych. Aby dostać się na prawo

Prawnicy, radcy i adwokaci - o prawie - Nasze prawo kancelaria prawnicza Katowice
trzeba idealnie zdać maturę i wszelkie niezbędne egzaminy. Trzeba wybrać takie przedmioty, które w procesie rekrutacji będą niezbędne i wymagane przez daną uczelnię. Czy warto iść na prawo? Z pewnością tak, choć trzeba przygotować się na ogromną ilość wiedzy, którą trzeba pochłonąć. Co więcej jest to wiedza nie tylko istotna z punktu widzenia wykładowców, ale także praktyki zawodowej. Mając tą świadomość można wybrać się na studia prawnicze.



Studia prawnicze – którą uczelnię wybrać?


Studia prawnicze cieszą się coraz większą popularnością w naszym kraju. Liczne uczelnie prawnicze kuszą perspektywami na dobry zarobek i bardzo dobrą pensję. Niestety uczelnia uczelni nie równa i nie zawsze jest możliwość pójścia na taką uczelnię, która daje możliwość rozwoju osobistego i zdobycia doświadczenia. Znalezienie najlepszej uczelni w Polsce musi wiązać się z przejrzeniem aktualnych rankingów uczelni. Są to rankingi publikowane przez wiele instytucji – najczęściej są to niezależne podmioty. Warto mieć też na uwadze, że zagraniczne organizacje także takie rankingi przeprowadzają. Jeśli myślimy o kontynuacji nauki poza Polską, to warto mieć tego świadomość i wybrać taką uczelnię, która spełni wszystkie nasze oczekiwania i wyobrażenia.



Dlaczego nasze prawo bywa wadliwe?


Wiele mówi się o tym, że polskie prawo bywa wadliwe. Nie ulega wątpliwości fakt, że jest to prawdziwe sformułowanie, co pokazują liczne sprawy sądowe, pozywanie Polski do Trybunałów UE oraz do naszego trybunału, bo na przykład jakaś ustawa nie jest zgodna z konstytucją. Wszystko to sprawia, że wady polskiego prawa są zauważalne. Bywa ono wadliwe przede wszystkim przez brak konsultacji społecznych przy jego tworzeniu, robieniu ustaw bardzo szybko, co nie daje możliwości wprowadzenia odpowiednich poprawek. Każda taka ustawa, która potem jest wadliwa przyczynia się do złego stanu polskiego prawa. Jak wskazują eksperci, nasze prawo jest bardzo skomplikowane, złożone i ogromnie obszerne – stąd popularność studiów prawniczych i usług wykwalifikowanych specjalistów.