Czy można przygotować się na wizytę u prawnika w niedzielę nie handlową? - Nasze prawo

radca prawny bytom

Obsługi prawna w sprawach nieruchomości

Prawo związane z nieruchomościami, jak wiele innych gałęzi prawa, może być zawiłe i skomplikowane do zrozumienia, dlatego w takiej sytuacji dobrze jest skorzystać z usług kancelarii prawnej. Kancelaria prawna zajmuje się udzi

Czy można przygotować się na wizytę u prawnika w niedzielę nie handlową? - Nasze prawo radca prawny bytom
elaniem pomocy oraz udzielaniem konsultacji prawnych, które dotyczą każdej dziedziny prawa. Udzielaniem pomocy prawnej zajmuje się najczęściej radca prawny. Pomoc prawna świadczona w ramach spraw nieruchomości obejmuje takie kwestie, jak zakładanie i zmiany w księgach wieczystych, odzyskiwanie utraconych nieruchomości, a także zniesienie współwłasności. Świadczenie pomocy prawnej w ramach spraw dotyczących nieruchomości może obejmować także sprawy zasiedzenia, służebności, regulowania stanów prawnych nieruchomości oraz odszkodowania za bezumowne korzystanie. Pomoc prawna dotycząca spraw nieruchomości oferowana przez kancelarię prawną obejmuje więc załatwianie wielu spraw z tym związanych. Porady prawne w ramach spraw nieruchomości są głównie skierowane do klientów indywidualnych.


Usługi prawna w ramach spraw gospodarczych

Kancelaria prawna oferuje świadczenie pomocy prawnej przedsiębiorcom oraz klientom indywidualnym w wielu dziedzinach prawa. Jednymi ze spraw, których rozwiązywaniem zajmuje się radca prawny, są sprawy gospodarcze. Pomoc prawna udzielania w ramach prawa gospodarczego obejmuje zakładanie firm, sporządzanie opinii oraz ekspertyz prawnych, a także rejestrację spółek. Sprawy gospodarcze dotyczą głównie prowadzenia własnej działalności gospodarczej, więc usługi z zakresu udzielania pomocy prawnej w sprawach gospodarczych są skierowane głównie do przedsiębiorców. Prawo gospodarcze, którego musi przestrzegać każdy przedsiębiorca, bywa zawiłe i trudne do zrozumienia, dlatego warto skorzystać z pomocy prawnej oferowanej przez kancelarię prawną. Przykładowymi usługami w ramach prawa gospodarczego oferowanymi przez radcę prawnego są opiniowanie umów, sporządzanie umów i aktów wewnętrznych spółek, doradztwo w biznesie oraz udział w posiedzeniach organów spółek. Pomoc prawna udzielana w sprawach gospodarczych obejmuje więc szereg czynności mających wpływ na działanie przedsiębiorstwa oraz spółki.


Aplikacja radcowska

Każdy kandydat na radcę prawnego ma obowiązek odbycia trzyletniej aplikacji radcowskiej. Po ukończeniu pięcioletnich studiów prawniczych, osoba pragnąca zostać radcą prawnym musi odbyć tak zwaną aplikację radcowską, czyli inaczej praktykę przygotowującą do samodzielnego wykonywania zawodu. Aplikacja radcowska jest prowadzona przez okręgowe izby radców prawnych, a sam nabór na aplikację jest prowadzony w formie pisemnego egzaminu państwowego składającego się z testu jednokrotnego wyboru. Podczas aplikacji radcowskiej absolwent jest przygotowywany do pełnienia zawodu radcy prawnego. Kandydat na radę jest zaznajamiany z całokształtem pracy oraz jest przygotowywany do pełnienia obowiązków radcy prawnego. Aplikanci na radcę są członkami okręgowych izb radców prawnych, a już po 6 miesiącach aplikacji kandydat ma prawo występować przed sądami. Po ukończeniu aplikacji radcowskiej oraz zdaniu odpowiedniego egzaminu, osoba posiada prawo do wykonywania zawodu jako radca prawny. Radca prawny może wykonywać swój zawód, jeśli jest wpisany na listę przez okręgową izbę radców prawnych.